КБД олія та хвороба Альцгеймера
Що таке хвороба Альцгеймера?
Хвороба Альцгеймера, широко відома як хвороба Альцгеймера, була діагностована в 1906 році німецьким лікарем Алоїсом Альцгеймером. Вона класифікується як розлад деменції, що становить 60% випадків. Хвороба полягає в атрофії нервових клітин з подальшою втратою пам'яті, мислення та когнітивних здібностей.
Хвороба Альцгеймера може розвиватися роками і проявляти свої симптоми у віці близько 60 років. З цієї причини вона в першу чергу асоціюється з похилим віком. Однак хвороба прогресує повільно, і перші зміни можуть з'явитися навіть на 20 років раніше.
Фахівці виділяють кілька стадій захворювання. На ранніх стадіях спостерігаються незначні зорові та просторові розлади, коли людина кладе речі на різні місця, повторює питання або забуває імена. Також можуть відбуватися зміни настрою - раніше позитивні, м'якосерді люди починають частіше злитися, може навіть розвинутися депресія. На наступному етапі хвороба прогресує, симптоми включають втрату орієнтації, короткочасну втрату пам'яті, нездатність вчитися новому або навіть марення. На пізніх стадіях хвороба позбавляє пацієнта здатності логічно висловлюватися, сигналізувати про свої потреби або рухові навички.
Люди з хворобою Альцгеймера потребують постійного догляду з боку сім'ї або кваліфікованого доглядача, який буде не тільки підтримувати в повсякденних справах, а й активізувати пацієнта. На жаль, це не лише психічна проблема, оскільки порушення комунікації з пацієнтом спричиняє проблеми в діагностиці інших станів.
Були визнані фактори ризику, які можуть сприяти розвитку хвороби Альцгеймера. До них відносяться
вік старше 65 років
жіноча стать;
нездоровий спосіб життя;
неліковані хвороби (діабет, гіпертонія)
алкоголізм;
черепно-мозкові травми в анамнезі;
депресія;
розлади сну.
Як лікують хворобу Альцгеймера?
Причини хвороби Альцгеймера досі залишаються загадкою для лікарів. Найбільш вірогідним вважається вплив одразу багатьох факторів (генетично-середовищних).
Діагноз хвороби ставиться на основі певних загальних критеріїв. Під час діагностики важливо виключити інші порушення, такі як дефіцит вітамінів групи В або захворювання щитовидної залози. Після цього проводяться скринінгові тести та візуалізаційні обстеження за допомогою КТ або МРТ.
На жаль, через складність діагностики основної причини, хвороба Альцгеймера не може бути повністю вилікувана. Пацієнтам залишається тільки симптоматичне лікування, щоб затримати прогресування хвороби. Лікар може призначити один з багатьох доступних інгібіторів холінестерази. Вони гальмують розпад нейромедіаторів у мозку.
Пацієнти можуть по-різному реагувати на медикаментозне лікування. Деякі з них пов'язані з побічними ефектами, такими як зниження настрою, відсутність апетиту та скарги на травлення.
На додаток до фармакотерапії важливо активізувати пацієнта, що також може допомогти певною мірою сповільнити прогресування хвороби. Рекомендовані методи лікування включають
рухову активацію;
тренування просторової орієнтації;
музична терапія
стимуляція логічного мислення та когнітивних функцій через ігри, читання, групові заняття для людей похилого віку тощо.
Які властивості мають КБД олії?
В останні роки особлива увага приділяється активній речовині, що міститься у волокнах конопель, яка називається каннабідіол, або скорочено КБД. Властивості цієї хімічної сполуки все ще визнаються в наукових дослідженнях. Сьогодні конопляні продукти часто обговорюються в контексті здорового способу життя, проблем зі стресом або дерматологічними захворюваннями.
Натуральна КБД олія, доступна на eurobest.com.ua , характеризується безпечним складом. Отриманий шляхом екстракції CO2, продукт міститься в темних пляшках з піпеткою. Така форма зберігання дозволяє зберігати властивості олії протягом тривалого часу.
Олії КБД та хвороба Альцгеймера
Одним з найцікавіших висновків дослідників, які вивчають властивості КБД, є здатність канабідіолу захищати клітини від впливу бета-амілоїду та ацетилхолінестерази. Це сполуки, які впливають на розпад нейромедіаторів під час хвороби Альцгеймера.
Крім того, канабідіол вважається антиоксидантом. На думку вчених, він має потенціал для боротьби з дією вільних радикалів.
Незважаючи на широку доступність конопляних продуктів, особливу увагу при їх вживанні слід приділяти безпеці. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж вибрати CBD-олію, особливо якщо ви приймаєте ліки.
Додаткова інформація
Хвороба Альцгеймера - підступна хвороба, яка повільно перетворює близьку людину на чужу, погіршуючи якість життя пацієнта та його родини. Подбайте про профілактику деменції та повідомте лікаря про зміни, які вас турбують. Щоб дізнатися більше про КБД-продукти, відвідайте сайт магазину CBD King і блог компанії.