Продавець Eurobest розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2875 відгуків
+380 (66) 503-13-43
Менеджер
+380 (93) 456-83-16
Менеджер

Що таке ендоканабіноїдна система і як вона працює?

Що таке ендоканабіноїдна система і як вона працює?
Ендоканабіноїдною системою називають рецептори, розкидані по всьому тілу. Їх завдання - підтримувати правильний гомеостаз організму. Ці структури стимулюються конопляними оліями CBD.

Що таке ендоканабіноїдна система?

Ендоканабіноїдна система – це відносно недавно відкрита система рецепторів, виявлених в організмі людей і тварин. Вперше вчені виявили її на початку 1990-х років. Однак, тільки зараз ми починаємо розуміти її значення і функціонування. Основним завданням цих структур є підтримання гомеостазу в організмі (стан рівноваги), а також участь у численних фізіологічних процесах. Ендоканабіноїдна система складається з:

  • канабіноїдні рецептори: білки клітинної мембрани CB1 і CB2;
  • ендоканабіноїди: молекули, що активують рецептори;
  • метаболічні ферменти: які руйнують ендоканабіноїди після їх використання.

Ендоканабіноїдні рецептори розташовані в різних органах і частинах тіла, таких як головний мозок, легені, шлунково-кишковий тракт, кістки, нервова система тощо.
Як працює ендоканабіноїдна система

Добре функціонуюча ендоканабіноїдна система завжди повинна активуватися, коли якийсь фактор виводить організм з рівноваги. Для цього повинні бути активовані рецептори СВ1 і СВ2. Цього можна досягти природним шляхом, виробляючи певні хімічні речовини ендогенним шляхом, наприклад, під час аеробних вправ. Іншим способом є надання відповідних сполук ззовні, наприклад, у вигляді фітоканабіноїдів (КБД) або синтетичних канабіноїдів (вироблених у лабораторії). Потім стимульована система регулює найрізноманітніші життєві процеси:

  • обмін речовин
  • апетит
  • больові відчуття,
  • ефективний сон,
  • регенерація м'язів,
  • імунітет.

Крім того, вона також впливає на нейрогормональну функцію, регулюючи настрій, мотивацію та управління енергією.

Канабіноїдні рецептори

Наразі вчені ідентифікували два типи канабіноїдних рецепторів, які є частиною ендоканабіноїдної системи. Це: СВ1 і СВ2. Перший, рецептор 1-го типу, знаходиться в основному в головному мозку, а також в репродуктивній, нервовій, серцево-судинній, шлунково-кишковій і м'язовій системах. Дія цього з'єднання впливає на регуляцію відчуття болю або апетит. Рецептори СВ2 розташовані в периферичній нервовій системі і в клітинах імунної системи. Їх першочерговим завданням є регуляція імунної відповіді. На думку дослідників, подібних рецепторів в нашому організмі може бути набагато більше.

Як діє анандамід?

В організмі людини є різні молекули, які можуть активувати канабіноїдні рецептори. Такими нейромедіаторами (ендоканабіноїдами) є, наприклад, анандамід (AEA) і 2-арахідонілгліцерин (2-AG). Перший виділяється під час сну і розслаблення, діє центрально і периферично. На підставі досліджень групи людей, які виконують регулярні тренування з бігу та їзди на велосипеді, також було продемонстровано значне збільшення анандаміду, а також під час різних технік роботи з тілом, таких як масаж. Інші дослідження показали, що зниження рівня ферменту, що розщеплює анандамід, зменшує тривожність і негативні емоції. Ця сполука має особливо сильну спорідненість з рецепторами CB1. Тому він опосередковано впливає на настрій і відчуття щастя, а також на регуляцію апетиту і сну. Анандамід також пов'язаний з нормальним розвитком плоду і овуляцію.

Ендоканабіноїдна система та КБД

Канабіноїди, що містяться в конопляних оліях КБД, працюють разом, тобто стимулюють рецептори ендоканабіноїдної системи СВ1 і СВ2, а також сприяють їх посиленому виробленню. В результаті в організмі стимулюються процеси для відновлення балансу, поліпшення роботи мозку, зменшення запалення, зменшення болю і перепадів настрою, а також багатьох інших корисних властивостей. КБД - безпечна і ефективна речовина з дуже широким спектром застосування. Варто нагадати, що ця сполука не є психоактивною і не викликає побічних ефектів, таких як звикання або зміна свідомості.

Сьогодні на ринку можна знайти цілий ряд засобів цього типу, доступних в різній концентрації і обсязі. Рекомендується починати з найнижчого відсотка канабідіола і збільшувати його до тих пір, поки не досягнете бажаного ефекту. Конопляні олії CBD у відповідних дозах можна давати навіть кішкам і собакам у разі проблем з поведінкою, відсутності апетиту або багатьох інших недуг.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner